O liście...
 
 
Moje zainteresownie listami przebojów datuje się od czasów licealnych, kiedy to już w 1995 roku, mając 16 lat, zacząłem sam pisać swoje własne listy przebojów. W tym czasie również silnie zainteresowałem się listą brytyjską, która wydawała mi się ( i wydaje do tej pory), najciekawszym zestawieniem muzycznym na świecie. Tak więc słuchałem każdej możliwej listy przebojów w TV oraz stacjach radiowych (m.in. lista przebojów Trójki pana Marka Niedźwieckiego, lista Radia Gdańsk a także w późniejszych czasach listy przebojów Zetki i RMF FM).
 
Począwszy więc od 1995 roku regularnie robie swoje własne listy przebojów, które z biegiem czasu w odczuciu moim jak i moich przyjaciół oraz czytelników, robią się coraz ciekawsze i graficznie bardziej 'doskonałe'. Moje zainteresowania przełożyły się rownież na te bardziej naukowe, gdyż obecnie pragnę pisać prace magisterskie związane właśnie z rozwojem i utrwalaniem się przemysłu fonograficznego w Polsce.
 
Sama lista stanowi wypadkową moich obecnych fascynacji muzycznych, a zarazem ocenę bieżących wydarzeń na rynku fonograficznym i rozrywkowym. Lista składa się z 40 pozycji, ściśle przeze mnie wyselekcjonowanych. Przy układaniu listy kieruję się bieżącą sytuacją na rynku krajowym, ale przede wszystkim na najnowszych danych sprzedaży z rynków najważniejszych krajów europejskich - Wielkiej Brytanii Oraz Niemiec. Na bieżąco od 7 lat śledzę rowój i dynamikę sprzedaży przemysłu muzycznego w tych krajach, a także współczesne trendy tam występujące...
 
Motywem powstawania listy było na samym początku sprawienie sobie samemu satysfakcji oraz wymiana mysli z moimi net'owymi znajomymi. Teraz jednak układając poszczególne listy rozwijam swoje hobby, jakim jest zainteresowanie muzyką, jak również wartościuje sobie swoje zainteresowania muzyczne... Dzięki temu łączę przyjemne z pożytecznym... Przy okazji można też poznać wielu ciekawych ludzi, których łączy zainteresowanie muzyką.
 
Mam nadzieje, że konwencja listy przypadni Wam do gustu i z zainteresowaniem będziecie śledzić moje komentarze... Proszę również Was o rady, sugestie i refleksje dotyczące poszczególnych zespołow muzycznych i utworów... Ciekawsze umieszczę na stronie, kiedy się już tego więcej uzbiera...
 
Pozdrawiam Serdecznie i życzę miłego dnia...
 
Jacek.
 
Kontakt do mnie