16 XII 2002 : Top 40 Singles
 
Witam po dłuższej, ponad 3-tygodniowej przerwie, spowodowanej moim wyjazdem na początku grudnia. Wróciłem i jak najszybciej przygotowałem kolejną, przedświąteczną listę. W zestawieniu mam 11 nowośći, z czego siedem znalazło się w pierwszej '20'. Zmienił się też po raz kolejny szczyt listy. Pozdrawiam serdecznie i do kolejnego notowania !!
 
 
Co o tej porze roku było w czołówce mojej listy ?
 
5 lat temu    - 1. Dannii Minogue - "Everything I Wanted" (po raz czwarty)
                       2. Natalie Imbruglia - "Torn"
                       3. Will Smith - "Just Cruisin' "
 
3 lata temu  - 1. Kasia Kowalska - "To, Co Może Przyjść" (Nowość)
                       2. The Corrs - "Radio"
                       3. Celine Dion - "That's The Way It Is"
 
rok temu      - 1. Robbie Williams & Nicole Kidman - "Somethin' Stupid" (Nowość)
                       2. Gabrielle - "Don't Need The Sun To Shine (To Make Me Smile)" (2 tygodnie z rzędu)
                       3. Mick Jagger ft Lenny Kravitz - "God Gave Me Everything" (2 tygodnie z rzędu)
 

  TW   LW   PP   ST

 1.  NE      1     G  Sugababes - "Stronger / Angels With Dirty Faces""Dziś usłyszałem po raz drugi piosenkę "Stronger" (czy jakoś tak) zespołu Sugarbabes. Poprzedni ich kawałek był taki sobie, ale ten najnowszy "sends shivers down my spine". Jest taki tajemniczy, niezwykły. Teledysk też intrygujący. Te tańczące Murzynki są świetne..." Pozwolilem sobie zacytowac komentarz mojego przyjaciela Marcinka do mojego numeru 1 na liście w tym tygodniu. Marcin tą opinię przysłał mi na początku grudnia, kiedy jeszcze to kompletnie nie znałem tych piosenek. W tygodniu w końcu udało mi się je usłyszeć. Podobnie jak Marcin jestem zachwycony, więc od razu umieszczam na Topie listy. Przy okazji pozdrowienia dla mojego przyjaciela za zarażenie mnie na nowo tym wyjątkowym tajemniczym, żeńskim zespołem. Ich pierwszy singiel z ostatniej płyty pt. "Angels With Dirty Faces" - Freak like Me - zajmował na liście miejsce 2. Następny singiel - 'Round Round' to miejsce 10. teraz przyszła kolej na hicior, który osiągnąl Top listy.
 2.  NE      2     S  Przyjaciele Karpia III - "Niech Nam Dzwoni"Nowość na miejscu drugim to świąteczna piosenka śpiewana przez ekipe programu trzeciego polskiego radia, czyli popularnej Trójki. Już po raz trzeci taka kompozycja powstała specjalnie na grudniowe przedświąteczne dni. Śmieszny tekst, fajna melodia i powiew zbliżających świąt. Pozdrowienia dla Wojtka, z którym odkryliśmy tę piosenkę podczas mojego pobytu we Frankfurcie sprzed kilku dni !!
 3.     1      1     G  Vanessa Carlton - "Ordinary Day"Vanessa debiutowala jako nowość w zeszlym tygodniu na szczycie listy. Jest to jedna z piękniejszych moim zdaniem piosenek tego roku, zaśpiewana przez wyjątkowo utalentowaną wokalistke z Kanady. Był to również jeden z mocniejszych debiutów tego roku na liście. Pod naporem tak silnych nowości  tego tygodnia nieznacznie jednak spadła.
 4.  NE       4      S  Toni Braxton - "Hit The Freeway"Toni powraca po ponad dwuletniej przerwie z płytą "More Than A Woman". Nie jest to jednak powrót spektakularny. Jej płyta sprzedaje się nie za dobrze, osiągając słabe wyniki. Piosenka promująca album spodobala mi się bardzo, stąd tak wysoka nowość na liście.
 5.     2       1    2P  Madonna - "Die Another Day"
 6.     6       6     G  Anna Maria Jopek - "I Pozostanie Tajemnica"
 7.     3       3     G  Sarah Connor - "Skin On Skin"Ostatnio piosenka tak bardzo przypadla mi do gustu, że wpadła szturmem na miejsce 3 listy. Jest to więc jak dotąd największy hit tej wokalistki w historii mojej listy. Również w Niemczech radzi sobie dobrze, zajmując obecnie miejsce 5 najlepszych piosenek w tym kraju.
 8.  NE       8      -  Rod Stewart - "These Foolish Things"Ostatnia płyta tego piosenkarza zbiera wielkie pochwały krytyków oraz słuchaczy. Zawarte na niej utwory to początki kariery Roda, które teraz postanowił przypomnieć swoim fanom, aranżując i spiewając je na nowo w innym wydaniu. Nowość z miejsca 8 bardzo mnie urzekła. Przypomina nieco piękne kawałki Franka Sinatry. Piosenka wprowadza w nostalgiczny klimat, w sam raz na zimowe wieczory.
 9.     5       3   2P  Eva Cassidy - "Imagine"Eva juz 9 tygodni w pierwszej '10'.Od tego tygodnia ma status podwójnie platynowej piosenki.
 10.     4       1    G  Celine Dion - "Goodbye's (The Saddest Word)"Dwa tygodnie temu Celine z tą przepiękną kompozycją zajęła szczyt listy. Piosenka opowiada o jej zmarłej matce i potrafi wycisnąć łzy. Można powiedzieć, że takie smutne, nastrojowe piosenki najbardziej pasują do tej piosenkarki.
 11.  NE      11    -   Gabin - "Je T'Aimee"Bardzo ciekawa piosenka, łatwo wpadająca w ucho. Zachwyciłem się nią dopiero ostatnio, kiedy miałem okazje częsciej słuchać ją w radio.
 12.     7       2    P  Robbie Williams - "Feel"
 13.  NE     13     -   David Gray - "The Other Side"Ostatni album wokalisty z Wielkiej Brytanii jest jeszcze lepszy od poprzedniego. Coraz bardziej przekonuje się do tego wokalisty i uważam, że jest objawieniem ostatnich lat na scenie muzycznej.
 14.   21     14    G  Raz Dwa Trzy - "Oczy Tej Małej"To największy skok na liście w góre w tym tygodniu. Im dłużej słucham tą piosenkę, tym bardziej mi wpada w słuch...
 15.   13       2    P  Kasia Kowalska - "Antidotum"
 16.   19       6    G  Santana ft Michelle Branch - "The Game Of Love"
 17.  NE     17     -   A-Ha - "Did Anyone Approach You ?"Nowy song z ostatniej płyty A-Ha jest bardziej jeszcze tajemniczy od swoich dwóch poprzedniczek. Jednak bez wątpienia mniej przebojowy. Poprzednie oba single znalazły się w pierwszej trójce mojej listy.
 18.     9       3    P  Shania Twain - "I'm Gonna Getcha Good"
 19.     8       5    G  Shakira - "Objection (Tango)"
 20.   14     14    G  Phil Collins - "Can't Stop Loving You"
 21.   10     10    P  Nelly ft Kelly Rowland - "Dilemma"
 22.   15     15    S  Die Gerd Show - "Der Steuersong"
 23.  NE     23     -  Herbert Gronemeyer - "Der Weg"Nowa piosenka Herberta już nie tak doskonała jak poprzednia, która jeszcze dalej znajduje się w zestawieniu. Ta piosenka hjest bardziej spokojna i stonowana.
 24.   11       1  2P  Tori Amos - "A Sorta Fairytale"
 25.   12     12    S  Gotan Project - "Santa Maria"
 26.   18       3    G  Kylie Minogue - "Come Into My World"
 27.   17     17     -   Oxy.Gen - "Czemu Gdy"
 28.   16     11    G  Stanisław Soyka - "Życie To Krótki Sen"
 29.   22     16    G  Grzegorz Turnau - "Liryka Liryka"
 30.  NE     30     -  MS Dynamite - "Put Him Out"
 31.  NE     31     -  Eminem - "Lose Yourself"Nowy singiel Eminema podbioja listy na całym świecie. Znalazł się na 1 miejscu w Stanach oraz Wielkiej Brytanii, a w Niemczech prawie zdobył szczyt, zajmując jako nowośc miejsce 2 zestawienia. U mnie nieco skromniej...
 32.  NE     32     -  DJ Sammy DP - "Boys Of Summer"DJ Sammy ostatnio specjalizuje się w przeróbkach. Ostatnio na tapetę wzięty został przebój Bryana Adamsa - "Heaven", teraz przyszła kolej na przebój z lat 80-tych.
 33.   28       2  2P  Herbert Gronemeyer - "Mensch"
 34.   20     18    S  No Angels In Bed With Mousse T. - "Let's Go To Bed"
 35.   27       4    P  Tatu - "Ya Soshla S Uma / All The Things She Said"
 36.   25     25     -  Maryla Rodowicz - "Marusia"
 37.   26     17     -  Mariah Carey - "Through The Rain"
 38.   35     35     -  Mark"OH - "When The Children Cry"
 39.   37       6  2P  Ozzy Osbourne - "Dreamer"
 40.   32       1  2P  Justyna Steczkowska - "Śpiewaj 'Yidl Mitn Fidl' "

GDZIE:

  NE - oznacza New Entry (nowość)
  RE - oznacza Re-Entry (powrót)
  TW - oznacza This Week(ten tydzień)
  LW - oznacza Last Week(poprzedni tydzień)
  PP - oznacza Peak Position(najwyższą do tej pory pozycję)
  ST - oznacza status piosenki oznaczony literką
  W tym wypadku :
  S - oznacza Silver Single(srebrny singiel)
  G - oznacza Golden Single(złoty singiel)
  P - oznacza Platinum Single(platynowy singiel)
  Piosenki otrzymują te statusy w zależności od przyznawanej im przeze mnie kategorii,która wynika z ich popularności u mnie.
   

   
  Pozdrawiam Ciebie Serdecznie.
  Y@cek.