24 III 2003 : Top 40 Singles
 
Serdecznie witam w kolejnej odslonie listy. Tym razem zestaw 6 nowości, z których jedna zajęła od razu czołową pozycję. W przyszlych notowaniach takie nowości jak Celine Dion, Sugababes, Jennifer Lopez, Shaggy, Gareth Gates, Placebo, Sylver i wiele innych...
 
Co o tej porze roku było w czołówce mojej listy ?
 
5 lat temu    - 1. Madonna - "Frozen" (3 tygodnie z rzędu)
                       2. Natalie Imbruglia - "Big Mistake" (2 tygodnie z rzędu)
                       3. Natalia Kukulska - "Czy Ona Jest ?" (2 tygodnie z rzędu)
 
3 lata temu  - 1. Madonna - "American Pie" (3 tygodnie z rzędu)
                       2. All Saints - "Pure Shores"
                       3. Donell Jones - "U Know What's Up" (2 tygodnie z rzędu)
 
rok temu      - 1. Celine Dion - "A New Day Has Come" (Nowość)
                       2. Shakira - "Whenever, Wherever" (2 tygodnie z rzędu)
                       3. Natalie Imbruglia - "Wrong Impression" (Nowość)
 

  TW   LW   PP   ST

 1.  NE      1      G  Avril Lavigne - "I'm With You"Od razu kiedy usłyszałem tą piosenkę, wiedziałem że to będzie numer 1 mojej listy. Piękna melodia, wzruszające słowa i Avril jako niewinnie wyglądająca, zagubiona i smutna dziewczyna idąca ulicą po zmroku. Teledysk moze nie poraża swoim 'artyzmem', ale tym razem liczy się samo brzmienie. Przy okazji pozdrowienia dla Wojtusia, samotnie spędzającego czas we frankfurckim szpitalu. Jestem z Tobą, podobnie jak większość naszych przyjaciół. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i wielu uśmiechów na codzień.
 2.     3      2       P  Norah Jones - "Come Away With Me"Muzyka Norah i moje urzeczenie jej piosenkami nie przemija, o czym świadczy nieznaczny skok do góry. Od tego tygodnia piosenka również platynowa.
 3.     1      1       P  Appleton - "Don't Worry / Fantasy"Siostry Appleton po rozpadzie zespolu All Saints postanowiły dalej kontynuować kariere muzyczną, tworząc duet. I tym razem wyszło im świetnie. Ich pierwsze dwie debiutanckie piosenki zadebiutowały na szczycie mojej listy i przebywały na nim przez dwa tygodnie. Pierwsza z kompozycji to spokojna piękna ballada, druga to jeden z lepszych pop-rockowych kawałków jakie słyszałem od kilku miesięcy. Dziewczyny świetnie się rozwijają, ku mojej uciesze. Ich muzyka jest bowiem jak poezja hehe...
 4.     2       2       P  Aaliyah - "Miss You"Nieżyjąca artystka i jej piosenka przez trzy tygodnie z rzędu spędziła na 2 miejscu listy. Utwór jednak nie wszedł na czołowe miejsce na liście. Teraz lekko spada.
 5.     4       2       P  Christina Aguilera - "Beautiful"
 6.     6       6       G  Shania Twain - "Ka-Ching!"Piosenka Shanii, bardzo dobrze radzi sobie na europejskich listach przebojów. Znajduje się obecnie w pierwszej '10' zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Niemczech. Spodobała mi się bardzo, chociaż nie widziałem jeszcze wideoklipu. Zapewne traktuje o tym, że 'money makes the world go round'...
 7.     5       5       P  Kelly Rowland - "Stole"Przy okazji piosenki Kelly, która od tego tygodnia staje się platynowa, serdecznie pozdrawiam Magde, wielbicielke tego utworu. Szczerze mówiąc za każdym razem, kiedy słyszę ten utwór, ciarki mnie przechodzą. Bardzo podoba mi się wokal tej artystki.
 8.   12       8       G  Pink - "Family Portrait"Również Pink powoli idzie do góry. Odważne i zarazem smutne słowa utworu i rytmiczna muzyka, to niewątpliwe zalety tego hitu.
 9.     9       1       P  Kate Ryan - "Desenchantee"
 10.   10       3       P  Justyna Steczkowska - "Świt, Świt"
 11.   19     11       S  Borysewicz & Kukiz - "Bo Tutaj Jest Jak Jest"Jedna z lepszych polskich nowości na rynku muzycznym. Ładna piosenka idzie zdecydowanie dogóry po debiucie w zeszłym tygodniu. Przy okazji specjalne pozdrowienia dla Maji - mam nadzieje że dedykacja na miejscu. Jezeli nie - prosze o reklamacje !!!
 12.   11       1       P  Edyta Górniak - "Impossible"Przy okazji przebojowej piosenki Edyty serdeczne pozdrowionka dla Ani. Mam nadzieje, że już niedługo będzie MOŻLIWE spotkanie się z Tobą :-)))
 13.   20       4       P  Blue Cafe - "You May Be In Love"
 14.   16       1     4P  Tori Amos - "A Sorta Fairytale"Tori juz po raz 22 na liście !! To będzie już połowa roku.Zbliża się do zeszłorocznego rekordu Sophie Ellis Bextor, która na liście przebywała 29 tygodni.
 15.     8       5      P  Myslovitz - "Chciałbym Umrzeć Z Miłości"
 16.  NE     16      S  Nena - "Leuchtturm"Ostatnio bardzo spodobały mi się piosenki tej niemieckiej mega-gwiazdy. Szczególnie ta - tak ciepło i serdecznie zaśpiewana. Bardzo ładna piosenka zasługująca na większą uwage.
 17.     7       7     S  Dannii Minogue - "I Begin To Wonder"
 18.   32     18       -  Eminem - "Sing For The Moment"Również Eminem w tym tygodni mocno awansował, idąc 14 miejsc do góry. To jego njawyższa pozycja na tej liście od czasów "The Real SLim Shady". Tym razem wokalnie w piosence rówmież udziela się Steven Tyler z zespolu Aerosmith. Zresztą piosenka to cover tej właśnie formacji.
 19.   22       3    2P  Norah Jones - "Don't Know Why"
 20.   18       7     G  Moloko - "Familiar Feeling"Za każdym razem jak słyszę tą piosenkę przypomina mi się Marcin, wywijający niesamowicie na parkiecie. Specjalne pozdrowionka dla Ciebie i Twojej drugiej połówki.
 21.   15     15     G  Snap! - "Rhythm Is A Dancer '03"
 22.   21       3     P  Blue ft Elton John - "Sorry Seems To Be The Hardest Word"Uśmiecham się serdecznie do Ilonki pozdrawiając ją przy okazji tej piosenki. Wiem, ze podoba Ci się wyjątkowo, więc dedykuje ją dla Ciebie. Buziaczki i pozdrowionka.
 23.   25     23     G  Kora - "Pod Papugami"
 24.  NE     24      -  Raz Dwa Trzy - "Trudno Nie Wierzyć W Nic"Piosenka promuje nową płytę w dorobku tego wyjątkowego zespołu. Piosenka bardzo ciekawa, z pewnością zasługuje na wyzszą pozycje. Być może na przyszłej liście będzie lepiej.
 25.   30       3     G  Tori Amos - "Taxi Ride"
 26.  NE     26       -  Missy Elliott ft Ludacris - "Gossip Folks"Missy będzie współproducentem następnego singla Madonny, pod tytułem "American Life", który zapowiada następną płyte Królowej Popu pod tym samym tytułem. Już niedługo piosenka zapewne będzie rządzić na mojej liście. Tymczasem wokalistka kontynuuje promocje swojej własnej płyty, piosenką traktującą o tragicznych skutkach rozsiewania wrednych plotek. Pouczający teledysk oraz słowa piosenki. 
 27.   17     11     S  Massive Attack - "Special Cases"
 28.   13     12     S  Melanie C - "Here It Comes Again"
 29.  NE     29      -  Pudelsi - "Mundialeiro"
 30.  NE     30      -  Modern Talking - "TV Makes A Superstar"Wykonanie tej piosenki spodobało mi się podczas niemieckich eliminacji do eurowizji. Modern Talking ewidentnie skorzystał na udziale w niemieckim programie "Deutschland sucht den Superstar". Piosenka nawiązuje do niego. Już spodobała się Niemcom, zajmując 2 miejsce na listach tego kraju.
 31.   24     12     G  Justin Timberlake - "Cry Me A River"
 32.   14     14      -  Die Gerd Show - "Alles Wird Gut"
 33.  NE     33      -  50 Cent - "In Da Club"Zespół ten, łączący muzyke hip-hop z muzyką klubową, już podbił Stany Zjednoczone, zajmując tam obecnie czołowe pozycje na listach Billboardu. Teraz czas na Europę. Już jest w pierwszych 10-tkach sprzedaży albumów w Niemczech i Anglii.
 34.   23     23      -  Nelly ft Justin Timberlake - "Work It"
 35.   33     33      -  Nena & Friends - "Wunder Geschehen"
 36.   26     12     G  In-Grid - "Tu Es Foutu"
 37.   35       1   2P  Anna Maria Jopek & Pat Metheny - "Tam, Gdzie Nie Sięga Wzrok"
 38.   28       1   2P  Sugababes - "Stronger"
 39.   38       7    G  Tatu - "Zachem Ya"
 40.   27     27      -  Queen & Vanguard - "Flash"

GDZIE:

  NE - oznacza New Entry (nowość)
  RE - oznacza Re-Entry (powrót)
  TW - oznacza This Week(ten tydzień)
  LW - oznacza Last Week(poprzedni tydzień)
  PP - oznacza Peak Position(najwyższą do tej pory pozycję)
  ST - oznacza status piosenki oznaczony literką
  W tym wypadku :
  S - oznacza Silver Single(srebrny singiel)
  G - oznacza Golden Single(złoty singiel)
  P - oznacza Platinum Single(platynowy singiel)
  Piosenki otrzymują te statusy w zależności od przyznawanej im przeze mnie kategorii,która wynika z ich popularności u mnie.
   

   
  Pozdrawiam Ciebie Serdecznie.
  Y@cek.