25 VIII 2003 : Top 20 Singles
 
Po dłuższej przerwie kolejna lista, odchudzona już tylko do pierwszych 20 pozycji. Z powodu braku czasu mogę robić tylko tyle. W zestawieniu moich ulubionych piosenek niewiele się w tym tygodniu zmienia. Może to przez wakacyjny okres, tzw. sezon ogórkowy. Poza tym piosenki z pierwszych miejsc to niesamowite przeboje, które zasługują na uznanie. Pozdrawiam wszystkich...
 
Co o tej porze roku było w czołówce mojej listy ?
 
5 lat temu    - 1. Des'Ree - "Life" (2 tygodnie z rzędu)
                       2. Jamiroquai - "Deeper Underground" (2 tygodnie z rzędu)
                       3. Garbage - "I Think I'm Paranoid" (3 tygodnie z rzędu)
 
3 lata temu  - 1. Kayah - "Anioł Wiedział" (6 tygodni z rzędu)
                       2. Morcheeba - "Rome Wasn't Built In A Day" (4 tygodnie z rzędu)
                       3. Sonique - "It Feels So Good"
 
rok temu      - 1. Morcheeba - "Otherwise" (4 tygodnie z rzędu)
                       2. Sophie Ellis Bextor - "Get Over You /  Move This Mountain"
                       3. Celine Dion - "I'm Alive" (2 tygodnie z rzędu)
 
 

  TW   LW   PP   ST

 1.     1      1     G  Kayah - "Testostereon" W samej czołówce w tym tygodniu kobiety. Podobnie jak 3 lata temu, również i teraz listą rządzi Kayah. Jej najnowsza piosenka promuje długo oczekiwaną płytę "Stereo Typ". Oskarżycielski song o bardzo porywającym rytmie szybko podbił moje uszy :-). Jedna z lpeszych piosenek tych wakacji i zapewe również tego roku. Bardzo ciekaw jestem występu Kayah na sopockim festiwalu. Trzeci raz z rzędu na 1 miejscu i chyba jeszcze tu pozostanie.
 2.     3      1   3P  Madonna - "Hollywood" Po 6 tygodniach na szczycieMadonna ekko spadła ale w tym tygodniu zwansowala na 2 miejsce listy. Następny singiel artystki to "Nothing Fails". Za tydzien nagrody muzyczne MTV, na których wokalistka będzie podobno główną atrakcją wieczoru. W tym roku obchodzi bowiem 20 lecie kariery artystycznej. Gratulacje i zyczenia dalszych sukcesów dla mojej Bogini.
 3.     4      2     P  Reni Jusis - Kiedyś Cię Znajdę" Również jedna z najciekawszych wydanych ostatnio piosenek. Niesamowicie tajemnicza i przebojowa, Wpada szybko w ucho.
 4.      2      2     G  Coldplay - "God Put A Smile Upon Your Face" Za tą piosenką po prostu szaleje. Ilekroć mam okazje ją słuchać czuje się niesamowicie. Uważam że jest to jeden z najlepszych zespołów rockowych ostatnich czasów. Każda ich piosenka zapada mi w pamięć i długo na jej punkcie 'choruje' :-)
 5.      5      2     P  Beyonce - "Crazy In Love"
 6.      6      6     P  The Rasmus - "In The Shadows"
 7.   NE      7     S  Lumidee - "Never Leave You (Uh Oooh Uh Oooh)" Kolejna młoda wokalistka ze Stanów Zjednoczonych otoczona doborowym gronem czołowych rapperów. Towarzyszą jej m.in. Busta Rhymes i 50 Cent. Łatwa melodia i charakterystyczny refren sprawiły, że piosenka stała się szybko wielkim przebojem w Stanach i zachodniej Europie.
 8.      7      7     P  Simply Red - "Fake"
 9.      9      4     G  Camouflage - "Me And You"
 10.    10      2    2P  Ewelina Flinta - "Żałuję" Od 11 tygodni w pierwszej '10' i podwójnie platynowy status dają tej piosence miejsce w pierwszej '20' największych hitów tego roku. Ciagle mi się podoba i chętnie jej słucham, mimo iż słowa piosenki nie są zbytnio optymistyczne.
 11.      8      2     P  Pink ft William Orbit - "Feel Good Time"
 12.    15    12     S  One-T + Cool-T - "Magic Key"
 13.    11      1   2P  Annie Lennox - "Pavement Cracks" Ku mojemu zaskoczeniu płyta znalazła oddźwięk tylko wśród krytyków i największych fanów tej wspaniałej wokalistki. Troche żel ze jej ostatni album przeszedł gdzieś cieniem wśród natłoku wielu nowych albumów. Może kolejne single przyniosą popularność, której nie przyniosła ta piosenka. Należy do moich ulubionych i słucham jej z wielką nostalgią. Wspaniała Annie, która z biegiem lat coraz więcej zyskuje w moich oczach.
 14.    14      6    G  Peter Gabriel - "Growing Up"
 15.    22    15     -   Robbie Williams - "Something Beautiful"
 16.   NE    16     -   Benny Benassi pts The Biz - "Satisfaction"
 17.    24      6    P  Alizee - "J'en Ai Marre!"
 18.    12      6    G  Girls Aloud - "No Good Advice"
 19.    13      3    P  Moby - "Sunday"
 20.    17    11    P  Bajm - "Myśli I Słowa"

GDZIE:

  NE - oznacza New Entry (nowość)
  RE - oznacza Re-Entry (powrót)
  TW - oznacza This Week(ten tydzień)
  LW - oznacza Last Week(poprzedni tydzień)
  PP - oznacza Peak Position(najwyższą do tej pory pozycję)
  ST - oznacza status piosenki oznaczony literką
  W tym wypadku :
  S - oznacza Silver Single(srebrny singiel)
  G - oznacza Golden Single(złoty singiel)
  P - oznacza Platinum Single(platynowy singiel)
  Piosenki otrzymują te statusy w zależności od przyznawanej im przeze mnie kategorii,która wynika z ich popularności u mnie.
   

   
  Pozdrawiam Ciebie Serdecznie.
  Y@cek.