13 III 2004 : Top 30 Singles
 
Tym razem na liscie po raz pierwszy od długiego czasu na 1miejscu ląduje męski wykonawca :) Mam też kilka innych ciekawych nowości. W najbliższym czasie nowe produkcje Seala, Jennifer Lopez, Enrique Iglesias & Kelis czy Black Eyed Peas :-) Wszystkim życzę dużo słonka...I'm not religious, but I feel so moved...
 
Co o tej porze roku było w czołówce mojej listy ?
 
5 lat temu    - 1. Madonna - "Nothing Really Matters" (Nowość)
                       2. George Michael ft Mary J. Blige - "As" (Nowość)
                       3. The Cardigans - "Erase/Rewind"
 
3 lata temu  - 1. Dido - "Here With Me" (3 tygodnie z rzędu)
                       2. Daft Punk - "One More Time"
                       3. Ricky Martin & Christina Aguilera - "Nobody Wants To Be Lonely" (2 tygodnie z rzędu)
 
rok temu      - 1. Appleton - "Don't Worry /  Fantasy" (2 tygodnie z rzędu)
                       2. Aaliyah - "Miss you" (3 tygodnie z rzędu)
                       3. Norah Jones - "Come Away With Me" (3 tygodnie z rzędu)
 

  TW   LW   PP   ST

 1.  NE       1     G  George Michael - "Amazing"Ostatni raz solowy wokalista wylądował na 1 miejscu mojej listy w czerwcu 2002 roku. Przez te 21 miesiecy na liście dominowały głównie kobiece głosy :))) Ciesze się ze mój ulubiony wokalista znowu prezentuje się w znakomitej formie. Jego najnowsza płyta, która wychodzi 15 marca, nosi tytuł "Patience", czyli cierpliwość :) Rzeczywiście jego ostatnie single 2002 roku wymagały sporo cierpliwości. Zarówno "Freeek!" jak i "Shoot the dog" spotkaly sie z ostrą krytyką. Teraz znowu piękne słowa i doskonała muzyka w postaci "Amazing".Kiedy pierwszy raz usłyszałem song, od razu wiedziałem ze to mój numer 1. Pozdrowienia dla wszystkich wielbicieli tej piosenki!
 2.   10       2     G  Kosheen - "Wasting My Time"To już czwarta piosenka tego zespołu w historii mojej listy, która zajmuję 2 pozycję na liście. Poprzednie 3 to "Catch", "Hungry' czy 'All In My Head". Ostatnia płyta zespołu "Kokopelli' jest moim zdaniem jedną z najbardziej udanych płyt wydanych w zeszłym roku. To jedno z bardziej magicznych odkryć dokonanych przez mnie w ostatnich miesiącach :)
 3.     3       3     P  Norah Jones - "Sunrise"Ostatnio dziwnym zbiegiem przypadku najczęściej słucham ostatniej płyty Norah. Za każdym razem odkrywa się coś jeszcze i jeszcze... :)
 4.     1        1   3P  Katie Melua - "The Closest Thing To Crazy"Łączenie 5 razy na 1 miejscu mojej listy!! Od tego tygodnie również potrójnie platynowa piosenka mojej listy i zapewnione miejsce w pierwszej '10' największych przebojów tego roku. Pozdrowienia dla Woytiego, który pod moim wpływem musiał odkryć piękno tej piosenki :)
 5.  NE        5     S  Kylie Minogue - "Red Blooded Woman"Druga najwyżej notowana nowość to drugi siengiel z najnowszej płyty wokalistki. Jest to zarazem pierwszy od kilku lat jej singiel który nie trafił do pierwszej trójki mojej listy. Poprzednie 4 piosenki Kylie wszystkie znalazły się na 1 miejscu mojej listy!!! (Can't get you out of my head, In your eyes, Love At first sight, Come into my world). Mimo tego piosenka i tak jest chętnie przeze mnie słuchana. Przy okazji pozdrawiam wielbicielkę jej twórczości - Madzie :))) Buziaki dla Ciebie.
 6.     2        2     P  Celine Dion - "Tout L'or Des Hommes"Od dawna piosenka kojarzy mi sie z moim warszawskim pobytem.Dlatego pozdrawiam moich ulubionych tancerzy - Marcina i Lu. Buziaki dla Was :)))
 7.     7        1   3P  Evanescence - "My Immortal"Koncepcja anielska i teoria punktu zero :) Nie wspominając o wielu innych emocjach. Niektórzy w zyciu skazują sie na przykre emocje, jednocześnie brnąc w kierunku szczęścia, nawet jeżeli sami w to nie wierzą. Wierzę że również my... Pozdrowienia dla Ciebie...Ty będziesz wiedział :)))))
 8.     4        4    G  Britney Spears - "Toxic"Niezły wynik w Wielkiej Brytanii. 100 000 sprzedanych singli i 1 miejsce na listach najlepiej sprzedających się singli. Pozdrowionka dla Wielkiej Czwórki :) Czy będziemy tańczyć to dzis ? :-)
 9.     9        7    G  Czesław Niemen - "Sonancja"
 10.  NE      10     S  Piasek - "Szczęście Jest Blisko / Teraz Płacz"Piasek śpiewa swoje dwie ostatnie piosenki w sposób świeży i z wielkimi emocjami. Jakze łatwo można bowiem przejśc od szczęścia od płaczu. Pewnie większość z Was się z tym zgodzi. Miałem umieścic te piosenki już dawno ale zawsze jakoś nie mogłem się do końca przekonac. Miejsce 10 to jednak dobra pozycja jak na takiego artyste :)
 11.  NE      11     -   Chylińska - "Winna"Podoba mi się co robi solowo Agnieszka... Wszystko co robi jest nadakl drapieżna, z pazurem. Za to ją właśnie zawsze ceniłem i podziwiałem. Piosenka jeszcze mało mi znana ale ma szanse być jeszcze większym przebojem mojej listy.
 12.   11        4    P  Michael Andrews ft Gary Jules - "Mad World"
 13.  NE      13     -   Within Temptation - "Runnin' Up That Hill"Dwie poprzednie piosenki zespołu zajęły pozycje 4 tej listy. Teraz cover pięknej Kate Bush. Również olśniewające wykonanie. Będzie wyżej na liście.
 14.   14        2  3P  Reni Jusis - "Ostatni Raz (Nim Zniknę)"Reni od tego tygodnia potrójnie platynowa, podobnie jak pięken Evanescence.
 15.     8        1  5P  Madonna - "Love Profusion / Nothing Fails / Remixed & Revisited EP"
 16.     5        5   G  Maanam - "Kraków. Ocean Wolnego Czasu"Przy okazji krakowskiej piosenki buziaczki dla Ilonki, która szaleje właśnie w okolicach krakowskich błoni. Buziaczki i dzięki za wszystko co ostatnio dla mnie zrobiłas!!!
 17.   28      17    S  Ania - "Tego Chciałam"Największy skok listy. Coraz bardziej podoba się ten utwór i sposób w jaki jest wykonany przez tą młodą dziewczynę.
 18.   18      18    S  The White Stripes - "I Just Don't Know What To Do With Myself"
 19.   19      13    G  Franz Ferdinand - "Take Me Out"
 20.     6       6     S  Jeden Osiem L - "Bo Chcę"
 21.   13       8     P  Sean Paul ft Sasha - "I'm Still In Love With You"
 22.  NE      22     -  No Doubt - "Bathwater"Nowe No Doubt zdumiewa manierą wokalną Gwen i szalenie intryguje. Ciekawe czy będzie tak popularne na listach jak poprzedni singiel? Pozdrowionak dla Sylwka.Czy nowe No doubt też Ci się podoba/W razie czego podaj nowe typy :)))
 23.   15      15    S  Janusz Radek - "Pocztówka Z Avignon"
 24.   20       8    G  Air - "Cherry Blossom Girl"
 25.   25      21   G  Jamelia - "Superstar"
 26.  NE      26    -  Anita Lipnicka & John Porter - "Then & Now"Zdecydowanie szybciej przezwyczaiłem się do "Bones Of Love". Teraz idzie mi znacznie wolniej. Dlatego tylko 26 miejsce.
 27.  NE      27    -  Starsailor - "Four To The Floor"
 28.   12      12   S  Kurt Nilsen - "She's So High"
 29.   29       8    P  Outkast - "Hey Ya"
 30.   16      12   S  Emma - "I'll Be There"

GDZIE:

  NE - oznacza New Entry (nowość)
  RE - oznacza Re-Entry (powrót)
  TW - oznacza This Week(ten tydzień)
  LW - oznacza Last Week(poprzedni tydzień)
  PP - oznacza Peak Position(najwyższą do tej pory pozycję)
  ST - oznacza status piosenki oznaczony literką
  W tym wypadku :
  S - oznacza Silver Single(srebrny singiel)
  G - oznacza Golden Single(złoty singiel)
  P - oznacza Platinum Single(platynowy singiel)
  Piosenki otrzymują te statusy w zależności od przyznawanej im przeze mnie kategorii,która wynika z ich popularności u mnie.
   

   
  Pozdrawiam Ciebie Serdecznie.
  Y@cek.